Nalbandiana čeká vítěz z Aucklandu

19.01.2006 17:39

Zajímavý souboj dvou tenistů, kteří se dobře znají, nabízí dnešní program Australian Open. Argentinec Nalbandian se ve třetím kole grandslamového turnaje střetne s Jarkkem Nieminenem z Finska. Oba se už na kurtu potkali osmkrát; pětkrát zvítězil Nalbandian a třikrát Fin. Kdo z nich si vylepší svou bilanci se soupeřem?

Nalbandian měl zatím cestu turnajem komplikovanější, než by asi čekal. V prvním kole ho čekal Thajec Udomchoke. Po dvou setech se zdálo být vše jasné, pak ale Udomchoke zabral a zápas dotáhl do pátého setu, ve kterém pak už kraloval Nalbandian. Set mu sebral i Wawrinka, který většinu svých zápasů odehraje na antuce, Nalbandian nad ním zvítězil 3:1.

Nieminen na rozdíl od svého dnešního soupeře chytil formu ještě před Australian Open. V Adelaide sice nestačil ve čtvrtfinále na Florenta Serru, za týden v Aucklandu ale exceloval, když na své cestě za titulem ztratil jediný set. I v Melbourne si zatím počíná suverénně. V prvním kole povolil domácímu Kimmichovi jen šest gamů, bez ztráty setu si potom poradil i s Wangem.

Do roku 2003 zvítězil Nieminen proti Nalbandianovi jen v jednom zápase, předloni si ale dvěma výhrami bilanci s Argentincem vylepšil. Minulý rok se potkali jen jednou, na mnichovské antuce, kde hladce zvítězil Nalbandian 6:3 6:0. Bookmakeři i přes poměrně vyrovnanou bilanci a skvělou Nieminenovu formu věří víc Nalbandianovi, na kterého vypsali kurs 1.40. O to větší je ale kurs na Fina, který dnes rozhodně není bez šance - 2.52. Samozřejmostí jsou i další sázky, třeba na počet odehraných setů nebo na přesný výsledek.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama