Vaidišová bojuje o čtvrtfinále

22.01.2006 17:04

Jediná Češka zbyla mezi těmi, kdo ještě bojují o první granslamový titul sezony. Šestnáctiletá Nicole Vaidišová se dnes v Melbourne popere o postup mezi osm nejlepších. Soupeřkou jí bude zkušená Francouzka Amelie Mauresmová.

Pokud se v noci na zítřek Vaidišová dostane do čtvrtfinále, bude na turnaji první tenistkou mimo světovou desítku, která se dostala tak daleko. Postup si totiž zatím zajistily Davenportová, Heninová, Šarapovová a Petrovová, tedy hráčky té nejužší elity.

Vaidišová zatím turnajem prochází bez zaváhání. Všechny tři své dosavadní zápasy vyhrála ve dvou setech; v prvním kole proti Bulharce Jakimovové, v dalším proti nebezpečné Čakvetadzeové z Ruska a v posledním kole proti Italce Pennetaové.

Dnes ji čeká třetí nasazená, Amelie Mauresmová. Ta sice v prvním kole musela otáčet zápas proti Číňance Sunové, kterou porazila 2:1 na sety. V dalším zápase s krajankou Loitovou musel první set rozhodnout tie-break, v dalším setu už Mauresmová dominovala. Postup do čtvrtfinále jí usnadnila skreč mladé Nizozemky Krajicekové, která zápas vzdala po prvním prohraném setu.

Nicole Vaidišová se s Mauresmovou potkala na kurtu loni ve Philadelphii. Česká tenistka táhla šňůru tří turnajových výher v řadě, ve Spojených státech se ale musela sklonit před tenisovým umem Francouzky, která celý turnaj vyhrála. Věříte, že Vaidišová dnes v noci tuto porážku Mauresmové oplatí? Bookmakeři si myslí něco jiného, proto si Češku můžete vsadit jako outsiderku s kursem 2.52. Dáváte víc šancí zkušenější Mauresmové? Vsaďte si ji v kursu 1.40 nebo 2.20, pokud podle vás vyhraje 2:0 na sety.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama