Nalbandian se pokusí zastavit rozjetého Santora

23.01.2006 18:47

Překvapivého účastníka má čtvrtfinále letošního Australian Open. Třiatřicetiletého Fabrice Santora nezastavil ve čtvrtém kole ani dobře hrající David Ferrer; úkol zastavit Francouzovu jízdu proto bude dnes v noci na Argentinci Davidu Nalbandianovi.

Přestože známější Nalbandian je co se výsledků týká úspěšnější, má se Santorem nevyřízené účty. Na kurtu se dosud setkali třikrát a francouzský hráč dvakrát zvítězil; naposledy loni v Římě, kde Santoro vyhrál 2:1 na sety.

Nejtěžší zápas v Melbourne sehrál Nalbandian hned v prvním kole. Zápas proti Udomchodeovi se vyvíjel podle předpokladů, pak ale Thajec získal dva sety a rozhodnout se muselo až v páté sadě. Se Švýcarem Wawrinkou, pro kterého tvrdý povrch určitě není ten nejlepší, si poradil snadněji, 3:1 na sety. Jeden set pak ztratil i se svými dalšími soupeři, Finem Nieminenem a ve čtvrtém kole i se Španělem Robredem.

Fabrice Santoro v prvním kole prohrál s Američanem Spadeou první set, další tři už ale získal bez problémů pro sebe. Potíže mu nedělal ani další veterán, Rumun Pavel, kterého v dalším kole porazil 3:0 na sety. Nejtěžší souboj svedl ve třetím kole s Nalbandianovým krajanem Gaudiem. První dva sety sice Santoro vyhrál, pak se ale Gaudio zvedl a rozhodl až pátý set, která vyhrál Francouz 6:4. Po náročném zápase si pak Santoro překvapivě snadno poradil s Davidem Ferrerem. Jedenáctý nasazený Španěl nezískal ani set a prohrál 4:6 5:7 5:7.

Zastaví Santora konečně vynikající Nalbandian, kterému nevadí hrát na jakémkoliv povrchu? Podle bookmakerů má technicky hrající Santoro jen malou šanci, proto vypsali Argentince s nízkým kursem 1.12. Santoro už ale v minulosti nad Nalbandianem dokázal vyhrát, proto by se mohla jevit výhodnější sázka na něj s kursem 4.57 nebo dokonce jeho výhra 3:1 na sety s vysokým kursem 12.00.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama