Davyděnko se pokusí zlomit Federerovo prokletí

24.01.2006 17:31

Nečekané problémy měl na své cestě za dalším titulem Švýcar Roger Federer. Tommy Haas mu ve čtvrtém kole dokázal vzdorovat až do pátého setu. Bude mít nejlepší hráč současnosti ve čtvrtfinále s Rusem Davyděnkem lehčí práci?

Při pohledu na vzájemnou bilanci obou tenistů není o favoritovi pochyb. Od roku 2002 se Federer potkal s Davyděnkem celkem šestkrát a pokaždé zvítězil. Do loňska mu ruský tenista dokázal sebrat alespoň set, loni ale nad ním Federer ve třech zápasech vyhrál pokaždé 2:0 na sety.

Federer až do zmiňovaného zápasu s Haasem neztratil v Melbourne ani set. Podobně se vyvíjelo i utkání proti Němci, který se však po dvou prohraných setech vzchopil a zápas dotáhl až do pátého setu.

Davyděnko měl cestu turnajem mnohem komplikovanější. Už v prvním kole mu dělal problémy chorvatský ranař Ivo Karlovič, kterého porazil až po pětisetové bitvě. Set mu sebral i Američan Kim, se kterým si však v dalších třech sadách poradil Davyděnko poměrně lehce. Se stejným poměrem setů - 3:1 - přešel Davyděnko i přes domácího Healyho. V minulém kole pak Davyděnko svedl znovu pětisetovou bitvu, tentokrát se Slovákem Dominikem Hrbatým, se kterým už prohrával dokonce 0:2 na sety.

Myslíte si, že Davyděnko může konečně najít protizbraň na komplexní hru světové jedničky? Podle bookmakerů je to velmi nepravděpodobné, proto vypsali Federera jako jasného favorita s kursem 1.02 a Davyděnka s vysokým kursem 7.65. Nízký kurs na favorita se asi nevyplatí dávat; pokud ale Federerovi věříte, vsadit si můžete například jeho vítězství alespoň o osm gamů s kursem 1.87.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama