Heninová i Mauresmová chtějí dotáhnout své tažení do konce

27.01.2006 18:27

Dvě staré známé se dnes v noci v Melbourne utkají o titul na prvním grandslamovém turnaji sezony. Francouzka Amelie Mauresmová svede ve finále Australian Open bitvu s Justine Heninovou-Hardenneovou, které dluží jednu prohru.

Belgičanka procházela turnajem až do čtvrtfinále bez větších problémů. Ve dvou setech si poradila postupně s Polkou Domachowskou, naší tenistkou Hanou Šromovou, Francouzkou Razzanovou a Španělkou Ruano Pascualovou. Pak ji ale čekaly dvě soupeřky světové extratřídy. Američanka Davenportová vzala Heninové první set, Belgičanka ale zápas obrátila a další dvě sady získala pro sebe. Podle úplně stejného scénáře se pak odehrál i semifinálový zápas s Ruskou Šarapovovou.

Mauresmová měla cestu do finále o něco snazší. První zápas s Číňankou Sunovou sice musela obracet poté, co ztratila první set, pak se ale postupně rozehrála a její formu odnesly krajanka Loitová a mladá Nizozemka Krajiceková, která zápas skrečovala. Ve čtvrtém kole pak nečekaně snadno přešla přes Nicole Vaidišovou, když Češka udělala za 14 gamů neuvěřitelných 34 nevynucených chyb. Podobně snadno si Mauresmová poradila i se Švýcarkou Schnyderovou, které dokonce nadělila kanára. Nejtěžší soupeřkou jí měla být v semifinále další Belgičanka, Kim Clijstersová. Ta vyhrála první set, ve třetím setu vyrovnaného boje si ale podvrkla kotník a zápas musela vzdát.

Obě tenistky se na kurtech utkaly sedmkrát. Čtyřikrát vyhrála Heninová, třikrát její soupeřka. Přestože má Francouzka formu a bilance obou tenistek je poměrně vyrovnaná, dávají bookmakeři výrazně vyšší šance Heninové, kterou vypsali s kursem 1.44. Dokonce i na její výhru 2:0 na sety je nižší kurs než na vítězství Mauresmové - 2.35. Pokud věříte Francouzce, která zatím procházela turnajem poměrně hladce, vsadit ji můžete s kursem 2.40. A pokud vydržíte být vzhůru až do hluboké noci, sázet můžete i během zápasu live.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama