Porazí Baghdatis i švýcarského Goliáše?

28.01.2006 16:47

V posledních letech už se stalo tradicí, že se ve finále většiny granslamových turnajů objeví famózní Roger Federer. Stejně je tomu i na letošním Australian Open. Oslavu dalšího titulu se mu pokusí překazit senzace letošního ročníku, Kypřan Baghdatis.

Švýcar Federer se do třetího kola ani pořádně nezpotil. Problémy mu začaly až v kole čtvrtém, kdy musel zápas s Němcem Haasem rozhodnout až v pátém setu. Veliký odpor mu ve čtvrtfinále kladl i Rus Davyděnko, který ale v kritických momentech nedokázal proměnit několik setballů a dva prohrané tie breaky ho stály další účinkování na turnaji. Set sebral Federerovi v semifinále také Nicolas Kiefer; po vyhrané druhé sadě ale začala úřadovat světová jednička, která Němci nadělila kanára.

Mladý Kypřan měl cestu do finále mnohem dramatičtější. Už ve druhém kole nebyl daleko od vyřazení, když Radek Štěpánek nezvládl závěr zápasu a Baghdatis zvítězil 7:5 v pátém setu. Po snadné výhře nad Němcem Gremelmayrem přišel zápas s Roddickem, kterého Baghdatis nečekaně snadno vyřadil. Daleko těžší utkání ho ale čekalo proti vynikajícímu Chorvatu Ljubičičovi. Jeden z hráčů vítězného daviscupového týmu stejně jako Štěpánek prohrával s Kypřanem už 0:2 na sety, stejně jako Štěpánek zápas dotáhl do pátého setu a stejně jako Štěpánek v něm prohrál. Nejblíž vyřazení byl Baghdatis v semifinále s Nalbandianem. Prohrál první dva sety, potom se ale zvedl a další tři sady získal pro sebe.

I přes svůj nízký věk se Baghdatis utkal s Federerem už třikrát. Pokaždé s ním prohrál; předloni na US Open, loni zde, na Australian Open, i letos na turnaji v Dauhá. Podle bookmakerů bude po dnešku bilance 0:4 - kursy jsou totiž 1.13 na Federera a 4.42 na Baghdatise. Příležitostí ke vsazení je ale mnohem víc - kolik gamů a breaků bude v prvním setu, kolik gamů se odehraje celkem, kolik oba hráči dají es v prvním setu, kdo v něm dá víc dvojchyb... stačí si jen vybrat.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama