Nová světová čtrnáctka chce uspět v Tokiu

30.01.2006 17:13

Australian Open je za námi a tenisový život jde dál. Ženy tento týden čeká turnaj v Tokiu; jednou z Češek, které se na podniku s více než milionovou dotací představí, je Nicole Vaidišová. Vycházející hvězdě světového tenisu se postaví domácí Rika Fujiwaraová.

Vaidišová nezačala letošní sezonu špatně. V Sydney se dostala až do semifinále, kde nestačila na Italku Schiavoneovou, která má vynikající formu. Na Australian Open prošla třemi koly naproto suverénně. Los jí bohužel do čtvrtého kola přisoudil pozdější vítězku, Francouzku Mauresmovou, která byla nad síly Vaidišové. Výsledky z obou turnajů šestnáctiletou Češku posunuly na čtrnácté místo světového žebříčku.

Na druhé straně kurtu se Vaidišové postaví Rika Fujiwaraová. Japonka do nového roku vykročila o poznání hůře. V Sydney i Melbourne vypadla pokaždé v prvním kole, na Australian Open s krajankou Vaidišové Ivetou Benešovou. Účast na turnaji v Tokiu si musela vybojovat v kvalifikaci; do pavouka hlavní soutěže se nakonec dostala jako tzv. lucky loser.

Obě tenistky se už jednou utkaly, loni na podzim, shodou okolností také v Japonsku. Fujiwaraové tehdy domácí prostředí nepomohlo a podlehla Vaidišové 2:6 4:6. Podle bookmakerů bude jejich zápas jednoznačnou záležitostí i dnes, proto Vaidišovou vypsali s kursem 1.05 a na její soupeřku je 6.30. Přijde vám kurs na českou tenistku nízký a její soupeřce ani s kursem 6.30 nevěříte? Nevadí, na Betandwin najdete desítky dalších zápasů, které odstartují čtyři tenisové turnaje tohoto týdne.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama