Calgary dnes hostí v NHL mezikonferenční kanadský duel

06.01.2006 15:35

Týmy z různých konferencí se letos v NHL potkávají velmi zřídka. Dnes se však jeden takový atraktivní duel odehraje mezi dvěma týmy z kanadských měst. Calgary bude hrát již páté utkání v řadě za sebou doma a Toronto na jeho led přijede se šňůrou šesti neprohraných zápasů.

Calgary zatím může být se svým momentálním působením doma poměrně spokojeno. Z předchozích 4 zápasů prohrálo pouze ten první, což odpovídá jeho celkové domácí úspěšnosti v probíhající sezóně. Možná ještě týden nebude hrát v obraně uzdravující se Hamrlík a nejistý je i start Warrenera. V útoku poslední utkání neodehráli zkušení Yelle a Amonte, oba však absolvovali s druhým jmenovaným obráncem poslední tréninky. Nejvíce pozornosti strhl na sebe v útoku po příchodu z Floridy jednoznačně Huselius.

Toronto se naučilo vítězit i přesto, že není bez zdravotních komplikací. V úterý potkala další nepříjemnost nejlepšího střelce týmu. Útočník Tucker se přiřadil ke svým zraněným kolegům Jasonu Allisonovi, Lindrosovi a Antropovovi. Malá naděje startu existuje jen u prvních dvou. Absencí v obraně je méně a tolik nebolí, protože mohou hrát oba velmi vytěžovaní hráči. Jedním z nich je náš Tomáš Kaberle, ale utkání bude mít mnohem pikantnější příchuť pro nejčastěji bodujícího beka soutěže. McCabe se totiž vrací domů.

Calgary hraje doma další zápas až skoro za dva týdny. Kdo věří, že se s vlastními fanoušky rozloučí vítězně, má k dispozici kurs 2,1. Toronto ovšem na ledě Calgary umí zahrát. Vyhrálo zde 7 z minulých 10 zápasů. Protože prožívá momentálně vítěznou sérii, tak kurs 2,55 jistě nenechá mnohého sázkaře chladným.

Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama