Boston přivítá obhájce Stanleyova poháru

07.01.2006 14:45

V Bostonu bude dnes sehráno v rámci NHL utkání mužstev, která zatím nenaplňují očekávání. Domácí tým se nečekaně pevně usadil na posledním místě severovýchodní divize. Hosté z Tampy zase začínají mít v jihovýchodní divizi problémy s dotírající Atlantou a balancují na hraně postupové osmičky.

Postavení Bostonu značně ovlivňuje to, že v první polovině soutěže odehrál velmi málo domácích zápasů . Dnes se ale představí vlastnímu publiku v tomo týdnu již potřetí. Po těsné prohře s Philadelphií porazil Ottawu. Špatnou zprávou ze čtvrtečního zápasu byl fakt, že zápas nedochytal Toivonen, který se v prosinci postupně přesunul na pozici brankářské jedničky. Dnes se tedy do domácí branky postaví poslední držitel trofeje určené pro nejlepšího nováčka sezóny Raycroft. V obraně před ním by se již mohl objevit náš Šlégr, který měl problémy se zády. Naopak budou zřejmě i dnes chybět domácím obránce Boynton a útočník Samsonov.

Hosté z Tampy dlouho žádné výrazné zdravotní problémy neměli. Poslední zápasy však neodehráli útočníci Modin a DiMaio. Mužstvo se vydalo na novoroční cestování a odehraje dnes venku čtvrté utkání v šesti dnech. Bilanci má zatím kladnou a výrazně se s přelomem roku zlepšilo hlavně v obraně, kde dostává mnoho času ke hře na ledě náš Kubina.

Boston bude hrát nyní doma až téměř do konce druhé dekády ledna a ví, že pokud chce ještě pomýšlet na play off, musí vyhrávat více než jenom každé druhé utkání, jako tomu bylo dosud. Avšak Tampa také nemá bodů na rozdávání a před skoro týdenním odpočinkem by nějaký malý příspěvek uvítala. V dnešním zápase je s kursem 2,5 mírným outsiderem. Boston ji totiž v probíhající sezóně již dvakrát porazil na jejím ledě a doma s ní neprohrál již třináct zápasů. Kdo věří v pokračování této série, má k dispozici kurs na domácí 2,25.

Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama