Philadelphia v NHL opět cestuje

09.01.2006 14:54

Pouze jeden ze čtyř zápasů se dnes v NHL odehraje mezi kluby východní konference. Hostit ho bude New Jersey, které v minulém týdnu vyrovnalo svoji doposud nejdelší vítěznou sérii probíhající sezóny. Skvěle si ovšem vede i jeho dnešní soupeř. Philadelphia prohrála naposledy v normální hrací době v polovině prosince.

New Jersey se veze na vitězné vlně od příchodu Patrika Eliáše do sestavy. Český útočník na sebe převzal nečekaně rychle očekávanou zodpovědnost. Trenér mu také poskytuje čím dál více času na ledě. V sobotu to bylo již přes 19 minut a výrazný podíl na přesilovkách. Žádné závažné zranění momentálně do sestavy dnes domácího týmu nezasahuje. Pouze agent útočníka Mogilného byl instruován, aby pro svého chráněnce hledal uplatnění jinde, sic bude muset hrát na farmě.

Philadelphia se potýká během celé sezóny s chvílemi až neuvěřitelnou marodkou, což je v ostrém kontrastu s tím, že aktuálně vede celou soutěž. Synonymem skvělé 11zápasové šňůry se stal brankář Niittymaki. Finský gólman se chopil své příležitosti a začíná ukazovat, proč vloni Philadelphia vyhrála i AHL. V obraně týmu chybí Desjardins a Pitkanen, což by jiné mužstvo rozložilo. Kapitán Primeau se již sice cítí lépe, ale jeho návrat na led zatím není pevně stanoven.

Hosté dnes odehrají již devátý zápas za sebou v řadě venku. Víkend však byli doma, protože měli volno a tedy i čas na oddech. Je zajímavé, že při probíhajícím cestování skončila většina jejich zápasů po 60 minutách nerozhodným výsledkem. Dnes jedou do New Jersey s ohromujícím 17bodovým náskokem na čele atlantické divize a snad právě proto je na ně vypsán kurs 2,10. Celkově vzato tam však Philadelphia vyhrála za posledních patnáct sezón pouze osmkrát a tudíž mnozí jistě dají přednost kursu 2,70 na oživlé domácí. Pokud někdo očekává další remízu v podání hostů, najde ji v kursu 4,20.

Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama