Hokejový odborník o dnešní extralize

10.01.2006 13:57

Po kratší extraligové přestávce uvidí dnes hokejoví fanoušci v akci všech čtrnáct týmů. Zeptali jsme se hokejového experta, jak vidí 39. kolo.

Dnešní kolo extraligy pro Eurotip.cz okomentoval Luboš Koželuh, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. Do loňského listopadu byl i generálním manažerem pražské Sparty.

Slavia - Sparta
Derby pražských S uvidí diváci v SAZKA Areně. Sparta poslední roky na Slavii příliš neumí, dnes by se to ale mohlo změnit. "Tady asi nebudu úplně objektivní. Sparta ale hraje poslední dobou velmi dobře, měla by bodovat, takže tipuji vítězství Sparty nebo remízu," říká Luboš Koželuh.

Zlín - Pardubice
Pardubice jsou na svém ledě téměř nejhorší v lize, o to víc se jim ale daří na ledě soupeřů. Zlín ale není zvyklý doma prohrávat, což potvrzuje i Luboš Koželuh. "To je těžký tip. Zlín doma ztrácí málo bodů, Pardubice se ale poté, co začal chytat Lašák, zlepšily... Tipuji remízu," radí expert.

Vítkovice - Třinec
Těsný by podle Luboše Koželuha měl být i zápas týmů z východu Česka. "Derby bývá vyrovnané, dneska by ale měly vyhrát Vítkovice," tvrdí.

Plzeň - Kladno
Pod čarou pro play off se momentálně pohybují týmy, které se dnes utkají na západě Čech. "Plzeň i Kladno hrajou o osmičku, jako ostatně většina tabulky. Plzeň hraje doma, pokud chce myslet na play off, musí na svém hřišti vyhrávat, takže tipuji Plzeň," říká Koželuh.

K. Vary - Litvínov
Také duel na hřišti druhého západočeského mužstva by podle Luboše Koželuha měl skončit vítězstvím domácích. "Karlovy Vary dlouhodobě na Litvínov umí, kvůli vzájemné bilanci si myslím, že dneska vyhrajou doma Vary," věří domácím předseda APK LH.

Liberec - Vsetín
V souboji druhého Liberce s beznadějně posledním Vsetínem nepřipouští Luboš Koželuh překvapení. "Jednoznačně by měl vyhrát Liberec," říká.

České Budějovice - Znojmo
Kursově jsou favority utkání v Českých Budějovicích domácí. Podle Luboše Koželuha ale mají větší šance na vítězství hostující Orli. "Tady bych dal jako překvapení dvojku. Mám pocit, že Znojmo poslední dobou boduje víc venku než doma a České Budějovice trochu ztrácí formu, kterou měli v první části sezony," dodává expert.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama