Joe Thornton se vrací do Bostonu poprvé jako host

10.01.2006 15:22

Na přelomu listopadu a prosince se v NHL odehrála šokující hráčská výměna mezi týmy Bostonu a San Jose. Po necelém měsíci a půl se dnes v přímém souboji ukáže, kdo na ní vydělal, i když je pochopitelné, že účty se budou skládat až před play off.

Boston dokázal po dvou měsících vyhrát dvakrát v řadě v normální hrací době. Do dnešního utkání ale nastoupí bez Žamnova, který zaujal místo Thorntona v prvním útoku. V sobotu si ovšem velmi nepříjemně pochroumal kotník a po problémech ze začátku sezóny ho čekají další týdny odpočinku. S problémy dochytal sobotní utkání také brankář Raycroft, ale doufá, že bude moci nastoupit, což by při absenci Toivonena bylo záhodno. Ani včera však nebyl schopen řádně trénovat. Vrátit by se měl do sestavy během tohoto týdne obránce Boynton, ale dnes to ještě nejspíše nebude. Jednou z mála dobrých zpráv pro domácí je, že by po nachlazení měl nastoupit již dnes v útoku Samsonov. Jak se trenér rozhodne ohledně Šlégra, je otázkou.

San Jose přivede na led Bostonu muž, který stále ještě vede klubové bodování dnes domácího týmu. Joe Thornton našel v San Jose svého bratrance Scotta, se kterým notně pozvedl možnosti nového zaměstnavatele. Po vánočním výpadku už se zase mužstvu daří. Po třech vítězných domácích zápasech však celý tento týden procestuje. Nejčastěji bodující obránce týmu Preissing doufá, že se během onoho cestování vrátí poprvé po Vánocích do sestavy.

Na hostující straně bývalý kapitán domácích a celková jednička draftu roku 1997 Joe Thornton. V domácím dresu dvojice útočníků Sturm a Wayne Primeau s obráncem Stuartem. Oba týmy v novém roce poměrně dobře naladěny. Do role favorita v tomto těžko tipovatelném zápase byl bookmakery společnosti BetAndWin pasován hostující celek ze San Jose v kursu 2,2, zatímco na Boston si můžete vsadit za 2,5.

Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama