Štěpánka čeká těžký souboj s Baghdatisem

17.01.2006 17:24

Řady českých tenistů na Australian Open po prvním kole výrazně prořídly. Šest z nich dnes bude bojovat o postup do třetího kola. Nejzajímavější souboj se zřejmě odehraje mezi Radkem Štěpánkem a stále se lepšícím Kypřanem Baghdatisem.

Ani jeden z nich se v prvním kole se svým soupeřem moc nepáral. Baghdatis musel první set proti Gimelstobovi vybojovat v tie breaku, postupně se ale rozehrál a ve třetím setu už Američan uslyšel zpívat kanára. Štěpánek měl ještě méně práce a s kvalifikantem Rehnqvistem si poradil po setech 6:1 6:2 6:2.

Dvacetiletý Baghdatis na sebe loni upozornil na dvou turnajích. Prvním byl právě Australian Open, kde se z kvalifikace dostal až do čtvrtého kola, kde skončil na raketě Rogera Federera. Druhým vydařeným turnajem byla výborně obsazená Basilej; ve Švýcarsku se Baghdatis přes Haase a Nalbandiana dostal až do finále, kde nestačil na výborně hrajícího Gonzaleze.

Ani Štěpánek si na loňskou sezonu nemůže stěžovat, chyběla jen jediná věc: vyhrát turnaj. V Miláně a Ho-Či-Minově městě byl ve finále, ten poslední krok ale neudělal. Do letošní sezony nevykročil nejhůř, v Čennaí se dostal do semifinále, v Sydney potom vypadl se Srichaphanem v prvním kole, těžko ale posoudit, nakolik už v tom hrál roli nadcházející grandslamový turnaj.

Štěpánek se s Baghdatisem na kurtech ještě nestřetli. Podle bookmakerů zvládne jejich první souboj lépe Štěpánek, na kterého vypsali kurs 1.43. Baghdatis ale určitě bude nepříjemným soupeřem, navíc se mu tu loni dařilo. Myslíte si, že by mohl svůj loňský úspěch napodobit? Vsaďte si Kypřana s kursem 2.42.
Poslední články
Chicagu se nedaří22.03.2009
Ottawa má již jenom teoretickou naději21.03.2009
Duel expertů: 100. kolo20.03.2009
Dokráčí Azarenková až do finále?20.03.2009
Slovan čeká skalické peklo20.03.2009

reklama
Přihlášení
Registrace
Hraj a vyhraj
zajímavé
ceny!
Registrace
Reklama